سفارش گویندگی بصورت حرفه ای و تعرفه مناسب

  • ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  • 1472
سفارش گویندگی

سفارش گویندگی حرفه ای در زمینه های پادکست . تیزر تبلیغاتی . کتاب صوتی . نریشن و … با قیمت مناسب انجام می شود.

گویندگی واژه‌ای است که با ورود رادیو به ایران به واژگان فارسی اضافه شد. در لغت‌نامه دهخدا گویندگی شعرخواندن، سخن‌گفتن، قصه‌گویی و نطق و خوانندگی تعریف می‌شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش صنعت دیجیتال، واژه و هنر گویندگی تعریف و جایگاه کاملاً حرفه‌ای و خاص دارد.

پیش از آنکه هنر و حرفه گویندگی در تبلیغات کسب‌ و کارها مرسوم شود، صاحبان مشاغل از طریق بروشور، اطلاعیه، مجله‌ها و روزنامه‌ها برند تجاری خود را معرفی می‌کردند. دیگر با وجود گویندگان خوش‌صدا و حرفه‌ای و ساخت کلیپ و تیزر سفارش گویندگی رونق چشمگیری یافته است. البته گویندگی محدود به تبلیغات کسب‌ و کارها نیست. در ادامه شما را با هنر گویندگی، انواع و نحوه سفارش گویندگی حرفه ای  در وب سایت نوبهار وب آشنا می‌کنیم.

نریشن یا گویندگی چیست؟

واژه نریشن Narration در زبان انگلیسی به معنی خواندن از روی متن تعریف شده است. اما در زبان فارسی به گویندگی ترجمه شده است. نریتور یا گوینده باید متن را به شیوه و لحنی گیرا و دلنشین برای مخاطب بخواند.

این هنر کاملاً تخصصی است که نیاز به تجربه، مهارت و سواد دارد. به تصور عموم افراد داشتن صدای زیبا و گوش‌نواز برای گویندگی کفایت می‌کند. این تلقی و تصور کاملاً اشتباه و نادرست است. بلکه گوینده حرفه‌ای باید علاوه بر صدای زیبا، اطلاعات کافی در مورد مفهومی که القا می‌کند و نیز مهارت القای آن به مخاطب را داشته باشد.

انواع گویندگی

گویندگی مهارت بالایی می‌طلبد. از این‌ رو در هنگام سفارش گویندگی حرفه ای باید نوع درخواست مشتری کاملاً مشخص و واضح اعلام شود. به‌ طورکلی گویندگی در یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرد:

– گویندگی تیزر تبلیغاتی و نریشن

گویندگی تیزر تبلیغاتی و نریشن یکی از تأثیرگذارترین محتواها در دنیای بیزینس محسوب می‌شود. در تیزر تبلیغاتی با نمایش اهداف برندها، جایگاه آنها در بین رقبا ارتقا می‌یابد. ساخت تیزر تبلیغاتی با سفارش گویندگی حرفه‌ای، در کنار بالابردن اعتبار کسب‌وکارها، مشتریان و مخاطبان را مجاب می‌کند که سریعاً محصول موردنظر را خریداری کنند.

گویندگی تیزر تبلیغاتی و نریشن مهارتی است که گویندگان سایت نوبهار وب در آن تبحر و تسلط بالایی دارند. گویندگان خوش‌صدا و حرفه‌ای با صدای فوق‌العاده دلنشین خود، اثرات تبلیغات را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کنند. گویندگان ما بعد از دریافت سفارش گویندگی تیزرهای تبلیغاتی، درخواست مشتری را در محیطی کاملاً تخصصی و با تجهیزات ویژه و میکروفن‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند.

– گویندگی موشن‌گرافیک

موشن‌گرافیک نوعی گرافیک‌های دوبعدی هستند که در دسته محتواهای ویدئویی قرار دارند. این محتواها پیام برند را به‌ صورت مرحله‌ای و کاملاً جذاب و سریع به مخاطب انتقال می‌دهند. یک گوینده ماهر باتوجه‌ به نوع و مدل موشن‌گرافیک، تبلیغاتی، آموزشی و غیره صداگذاری مناسب و حرفه‌ای انجام می‌دهد.

– گویندگی پادکست

پادکست یک محتوای صوتی است که در شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام طرف‌داران زیادی دارد. سفارش گویندگی حرفه ای برای تولید و ساخت پادکست بعد از فراگیرشدن شبکه‌های اجتماعی بیشتر شده است. زیرا صاحبان کسب‌وکارها، بلاگرها و غیره به‌ خوبی به تأثیر گوینده خوش‌صدا در مخاطبان و فالوورهای خود واقف شده‌اند.

– گویندگی کتاب صوتی

کتاب صوتی و الکترونیکی یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین فایل‌های صوتی برای دوستداران و علاقه‌مندان کتاب است. کتاب‌های کاغذی با تبدیل‌شدن به فایل صوتی، جذابیت بیشتری برای مخاطبان ایجاد کرده‌اند. به‌ویژه اگر توسط گوینده‌ای حرفه‌ای خوانده شوند.

بزرگ‌ترین مزیت کتاب صوتی این است که مانند کتاب کاغذی نیازی به تمرکز صددرصدی نیست. شما در حین رانندگی، آشپزی، پیاده‌روی، زمان انتظار اتوبوس، نوبت مطب و غیره می‌توانید به آن گوش دهید. از طرفی قیمت و هزینه خرید بالای کتاب کاغذی، دوستداران کتاب و مطالعه را دچار چالش بزرگ کرده است. کتاب‌های صوتی از نظر هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر هستند.

سفارش گویندگی حرفه ای برای ضبط کتاب صوتی موردنظر شما در سایت نوبهار وب به‌صورت کاملاً تخصصی و باکیفیت بالا انجام می‌شود. همچنین تولید کتاب صوتی مخصوص کودکان با قابلیت‌های تولید صدای انیمیشنی و تیپ‌سازی جذاب ساخته می‌شود. این کار به‌منظور فانتزی سازی کتاب‌های کودک انجام می‌گیرد تا کودک بتواند ارتباط صحیح  و خوبی با کتاب و شخصیت‌های آن داشته باشد.

 

مراحل سفارش گویندگی در نوبهار وب

مراحل سفارش گویندگی

 

مراحل سفارش گویندگی

جهت سفارش گویندگی حرفه ای لازم است چند نکته و در واقع مراحلی را برای ثبت و ارائه درخواست خود طی نمایید. نگران نشوید مراحل کار دشوار نیست و فقط جهت سهولت و شفاف‌شدن خواسته دقیق و مشخص شما انجام می‌گیرد.

1- مشخص‌کردن نوع گویندگی

اولین و مهم‌ترین مسئله برای سفارش گویندگی، نوع سفارش است.

می‌خواهید فایل صوتی مورد نظرتان در چه حیطه‌ای باشد؟

یک تیزر تبلیغاتی است؟

فایل صوتی چند کاراکتری است؟

برای فایل صوتی سناریوی داستانی طراحی کرده‌اید؟

فایل صوتی دوبله است؟

مستند است یا فایل پادکست یک‌ دقیقه‌ای؟

سفارش گویندگی حرفه ای شما در هر زمینه‌ای باید کاملاً مشخص و واضح به تیم سایت نوبهار وب اعلام شود.

2- متن سفارش گویندگی

بعد از مشخص‌شدن نوع فعالیت و درخواست سفارش گویندگی، متن یا متون شما باید در چارچوب استاندارد به تیم گویندگی ارائه شود. تا حدامکان متن یا متون موردنظر باید توسط مشتری آماده و تنظیم شود. اما چنانچه ایده و متن آماده ندارید، می‌توانید از تیم گویندگی سایت نوبهار وب درخواست متن کنید. البته این درخواست مشمول هزینه نیز می‌شود.

3- هزینه و قیمت سفارش گویندگی

متأسفانه، گویندگی حرفه و مهارتی است که ارزش آن مغفول مانده است. بی‌انصافی است اگر تصور کنید گویندگی فقط خواندن متن و ضبط آن است. هر کدام از اعضای تیم گویندگی سایت نوبهار وب برای کسب مهارت و تجربه، دوره‌های حرفه‌ای و تخصصی را زیر نظر اساتید مجرب و حاذق این حوزه گذرانده‌اند. گویندگان در حیطه کاری خود، مطالعات فراوانی می‌کنند تا به زبان مادری خود تخصص لازم را کسب کند. ساعت‌ها و روزهای متمادی صدای خود را پرورش داده‌اند تا امروزه به یک گوینده حرفه‌ای تبدیل شده‌اند. پس شما فقط هزینه زمان یک فایل صوتی را نمی‌پردازید. بلکه هزینه کسب تخصص و مهارت گوینده را پرداخت می‌کنید.

4- زمان تحویل سفارش گویندگی

باتوجه‌ به حجم کار، حدودا فایل صوتی 5 یا 6 روز کاری بعد از سفارش مشتری و یا بیشتر تحویل وی داده می‌شود. در مواقعی که مشتری، درخواست تحویل سفارش در همان روز نماید، با افزایش هزینه تعرفه، این کار برای وی انجام می‌شود.

5- فرمت تحویل سفارش گویندگی

فایل‌های صوتی در فرمت MP3  و WAV به مشتری تحویل داده می‌شود. فایل با کیفیت بالا و کاملاً واضح و مشخص ارائه می‌شود. ناگفته نماند تفاوت چندانی بین دو فرمت صوتی وجود ندارد. اما اگر فرمت خاصی مدنظر شماست، حتماً هنگام سفارش به تیم وب سایت نوبهار وب اعلام بفرمایید.

 

برای شنیدن نمونه صداهای گویندگان به لینک زیر مراجعه کنید :

شنیدن نمونه صداهای گویندگان

برای ثبت سفارش گویندگی به لینک زیر مراجعه کنید :

ثبت سفارش گویندگی

 

استاندارد سفارش گویندگی کتاب صوتی

سفارش گویندگی حرفه ای برای کتاب صوتی، با توجه‌ به اندازه قلم و ابعاد صفحات متفاوت است.  هر چه تعداد صفحات و در واقع حجم کتاب بیشتر و قطورتر باشد، قیمت شکسته شده و به‌ ازای هر صفحه کمتر می‌شود.

مبحث موسیقی و افکت گذاری در کتاب صوتی و ایبوک جز وظایف پایه‌ای گویندگان نیست. اما از آنجا که مقوله خوانش و ارتباط با استودیو برعهده گوینده است، مشتری می‌تواند کار افکت گذاری و موسیقی کتاب را به وی بسپارد. و شامل هزینه اضافه هم می شود

ویرایش متن سفارش گویندگی

توصیه می‌شود متن درخواستی خود را بدون غلط نگارشی و دستور زبان تحویل گوینده دهید. گویندگان حرفه‌ای معمولاً در دستور زبان و ادبیات فارسی خبره و کاربلد هستند. چنانچه سبک نوشتاری متن با هدف کار شما متناسب نیست، این مطلب به شما اطلاع داده می‌شود. در این صورت دو حالت پیش می‌آید یا شما خود اقدام به اصلاح متن می‌کنید یا با پرداخت هزینه از گوینده درخواست ویرایش و اصلاح متن می‌کنید. متن نهایی هم با نظر مثبت و تأیید شما جهت تولید صدا و فایل صوتی اطلاع رسانی می شود.

ارسال دیدگاه

*

code

تمامی حقوق محفوظ میباشد و کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد (1402-1400) / طراح سایت : رضایی